Dziś bardzo dużo mówi się o smogu. Ma on ogromny wpływa na życie każdego z nas, nic więc dziwnego, że każdy chce się przed nim chronić. Nie każdy jednak wie, że właściwości alg morskich, pozwalają na obronę przed skutkami smogu.

Wszyscy zmagamy się ze złymi skutkami zanieczyszczonego powietrza. Smog atakuje nas wszędzie. Jest cichy, podstępny – kiedy czujemy jakiś swąd w powietrzu, to tak naprawdę, mało kto z nas, zdaje sobie sprawę jak bardzo jest szkodliwy.

Według ustaleń UE, smog przyczynia się co roku, do śmierci ok. 44 tys. osób w Polsce. (w/g komisarza UE ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella) Oczywiście jest to proces rozciągnięty w czasie. Zdrowe osoby, będą dłużej czekały na pierwsze objawy, których mogą wcale nie połączyć z otaczającym nas powietrzem. U osób chorych, o obniżonej odporności, słabych, narażonych na stres, mogą w krótkim czasie wystąpić poważne powikłania łącznie z nowotworami. Zanieczyszczone powietrze kumuluje w naszym organizmie ogromną ilość toksyn, łącznie z metalami ciężkimi. Jest to ogromne zagrożenie dla twojego zdrowia i życia.

Naturalna broń do walki ze smogiem

Czy możesz się jakoś chronić przed skutkami smogu? Oczywiście, możesz stosować maseczki, oczyszczacze powietrza, filtry, ale to i tak nie zabezpieczy Ciebie w 100%.

Potrzebna jest profilaktyka. Na pomoc przychodzi nam natura.

Powszechnie wiadomo, że algi mogą wiązać się z metalami ciężkimi. Wiadomo również, że nawet niewielka ilość alg w pożywieniu pomoże naszym organizmom uodpornić się na działanie metali ciężkich, których spożycie wciąż wzrasta. Spożywamy np. ołów ze spalin w roślinach, które rosły przy drodze, a nawet kadm i rtęć w kiełkach nawożonych szlamem z oczyszczalni.

Alginaty wiążą metale ciężkie, które dostały się do jelit wraz z krwią, dzięki czemu metale wydalane są w odchodach. Nie ma znaczenia, czy przyjmujemy algi w tabletkach, czy “morskie warzywa” w postaci jadalnych wodorostów, rezultat będzie ten sam. Fikoliny zawarte w algach to jedyny sposób na oczyszczenie organizmu i treści jelitowej z metali ciężkich, występującej zarówno w powszechnej postaci trujących pierwiastków, jak i w jeszcze bardziej niebezpiecznej formie radioaktywnych izotopów.

Jest na wyciągnięcie ręki

Gdzie jednak znaleźć firmę, której produkty będą dobrze przyswajalne i czyste jakościowo?

W ogromnej ilości firm produkujących suplementy, wyróżnia się Szwedzka firma Alg-Borje, która od 35 lat zajmuje się wytwarzaniem naturalnych suplementów z alg dziko rosnących (Algi Brunatne, Morszczyn Pęcherzykowaty, Krasnorost), zbieranych z wód u wybrzeży Islandii.

Ich flagowy preparat ALGTABLETTER, to połączenie ekologicznej Spiruliny (certyfikat czystości potwierdzony przez Szwedzką ekologiczną organizację KRAV) Algi Brunatnej i Morszczynu Pęcherzykowatego co daje rewelacyjne korzyści w profilaktyce i procesie oczyszczania organizmu.

W swojej ofercie posiadają również mączkę z alg (ALGMIOL – drobno lub grubo zmieloną), zawierającą makroalgi brunatne – workoliść członowaty (Ascophyllum nodosum).

Mączka zawiera wyłącznie sproszkowane algi najwyższej jakości. Jej forma umożliwia dodawanie alg do różnego rodzaju produktów – sałatek, cocktaili, shaków.

Już niewielka ilość mączki, zaspokoi Twoje zapotrzebowanie na jod, mikroelementy i inne składniki odżywcze, tak potrzebne dla Twojego organizmu.

Firma Alg Borje właśnie wprowadziła promocję (5% zniżki) na zakup suplementów z alg w swoim sklepie internetowym: www.alg-borje.pl

Sprawdź sam i dołącz do grona zadowolonych, a co najważniejsze, do zdrowszych klientów.

Wejdź na stronę www.bradium.pl wpisz kod promocyjny ALGI24 i kupuj z 5% rabatem.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Wykorzystaj siłę natury zawartą w algach morskich!